Odważna teza

Może teza jest dosyć odważna i kontrowersyjna, ale wiele osób uważa, że należy skończyć leczyć pieniądze podatników narkomanów i alkoholików, tak samo sprawa dotyczy się ludzi którzy są zarażeni AIDS. Gdyby ludzie wiedzieli o tym od początku ze w przypadku gdy będą uzależnienie lub chorzy na AIDS nie otrzymają bezpłatnej pomocy to ich postępowanie byłoby bardziej roztropne i odpowiedzialne? Leczenie dla takich osób powinno być pełnopłatne, przecież to był ich świadomy wybór, że zostali narkomanami czy alkoholikami. Nikt nie wkładał im na siłę narkotyków czy kieliszka do ręki. Identycznie sprawa ma się z AIDS, jeżeli ktoś nie potrafi być wiernym jednej partnerce lub partnerowi niech ma świadomość, że może umrzeć mękach strasznej choroby. Tak drastyczne metody być może poprawią sytuację. Pieniądze można przeznaczyć na cele bardziej szlachetne na świecie miliony ludzi głodują lub umierająca choroby, które są uleczalne. Chorują głodują nie z wyboru, ale z biedy, a my finansujemy ratowanie osób, które dobrowolnie postanowiły zniszczyć swoje życie.

Osoba nazywana „zażywającym narkotyki, wcale nie oznacza tego samego co „osoba uzależniona” Nałóg narkotykowy to taki stan że dla osoby uzależnionej narkotyk staje się najważniejszym celem życiu i nic innego się nie liczy. Jest skłonny zrobić wszystko żeby dostać działkę. Uzależniony jest wtedy kiedy zżywania narkotyków wymyka mu się zdecydowanie z pod kontroli. Jest to taki moment w życiu, gdzie jeszcze rodzina, szkoła czy praca ma jakieś znaczenie. Ryzyko dla młodych ludzi jest takie że nawet wtedy gdy nie jest uzależniony od narkotyków to biorą je może łatwo je przedawkować i doprowadzić się do przedwczesnej śmierci. Biorąc narkotyki również zwiększa się ryzyko wypadku i śmierci w sposób nie naturalny. Człowiek doznaje poważnego uszczerbku zarówno w sferze intelektualnej jak i fizycznej. Generalnie zażywanie narkotyków wśród młodzieży jest popularne ale niezmiernie niebezpieczne, reasumując wysnute tutaj wnioski absolutnie powinniśmy zrobić wszystko żeby młodzież utrzymywać jak najdalej od narkotyków.

Osoby, które narkotyzują się we wczesnym stadium swojego życia zapewniają sobie poważne problemy w życiu dorosłym. Zbyt duże nadużywanie alkoholu lub narkotyków przez osoby młode prowadzi do wczesnej inicjacji seksualnej, często z powodu wpadki wcześniej są zmuszani do ślubu oraz bardzo często zdarza się sytuacja że przerywają zdecydowanie za wcześnie swoją edukacje. To skutkuje brakiem wykształcenia i problemami ze znalezieniem pracy. Na szczęście jeszcze bardzo wiele młodych osób nie miało do czynienia z narkotykami twardymi a nawet odzwyczajają się od używek miękkich takich jak papierosy czy ograniczają spożycie alkoholu. Warto w takiej sytuacji przeciwdziałać i wspierać młodzież w utrzymaniu się na dobrej drodze. Jeżeli młodzi ludzie nie stosują używek miękkich to większa szansa, że nigdy nie będą chętne sięgać po narkotyki twarde. Poświęcanie odpowiedniej ilości czasu własnym dzieciom może uratować im życie, bo wówczas uda nam się zbudować nich autorytet i jest spora szansa, że nas posłuchają w kwestii narkotyków.

Comments are closed.